O nás

Od roku 2018 pečeme na stálé adrese Kounicova 85, přímo pod kavárnou Komár Kafe v Brně.

Kavárnu provozují společně Lenka s Honzou. Máme tým skvělých lidí a dodavatelů se kterými je radost pracovat. Kavárna se soustředí výběrovou kávu a naše poctivé dezerty. Často také děláme brunche, kávové školení, cateringy a jiné supr akce.

Lenka_nato_peče je dceřinou značkou této kavárny. Název vznikl tak, že Lenka, která v tu dobu pekla sama, neměla čas a energii vymýšlet název :).

Jak to začalo? Lenka začínala péct v kavárně, kam chodila na brigády jako baristka. Pečení se tam tak uchytilo, že lidé potom objednávali celé dorty a bylo vidět, že tohle je cesta, kterou se půjde dál.

Poskočíme o pár let dopředu. Lenka si udělala rekvalifikační kurz na místním cukrářském učilišti Charbulova a potkala Honzu Komárka, který provozoval malou kavárničku v Brno-Lesná.

Společně po nějaké době otvíráme Komár Kafe v Žabovřeskách, tak, jak nás můžete vidět nyní.

 Stále se jezdíme vzdělávat. Mimo jiné absolvujeme kurzy v HF Pastry Academy v Praze.

V únoru 2022 prošla výrobna velkou rekonstrukcí a její prostory se prakticky zdvojnásobily. Máme nyní k dispozici samostatnou pekařskou, cukrářskou, zmrzlinářskou a skladovou část.

Lenka zatím odjela do italské Boloni, kde se za podpory firmy EISKON učila tvořit gelato na CARPIGIANI Gelato University. V následující sezoně jsme tak začali v Komár Kafe s výrobou vlastní zmrzliny dle italských zásad a receptur, které si sami počítáme.


Takto je stav nyní, co bude dál dopíšeme jak budeme sami vědět :)